top of page
  • Zdjęcie autoraArtur Makowski

Prowadzenie profilu firmowego w Google - dlaczego warto?


Jeśli prowadzisz firmę, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest pozyskiwanie nowych klientów oraz utrzymywanie kontaktu z obecnymi. W dobie Internetu coraz większą rolę odgrywa w tym zakresie obecność w sieci. W związku z tym, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie profilu firmowego w Google, który pozwala na zwiększenie widoczności firmy w Internecie.

Czym jest Google Moja Firma?

Google Moja Firma to bezpłatna usługa, która pozwala na zarządzanie informacjami o firmie w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki niej, Twoja firma może znaleźć się w Google Maps, a także pojawiać się w wynikach wyszukiwania wraz z innymi ważnymi informacjami, takimi jak adres, godziny otwarcia, numer telefonu czy link do strony internetowej.

Jakie korzyści płyną z prowadzenia profilu firmowego w Google?

  1. Zwiększenie widoczności firmy w Internecie - posiadając uzupełniony profil w Google Moja Firma, Twoja firma ma większe szanse na pojawienie się na początku wyników wyszukiwania Google, co zwiększa szansę na dotarcie do nowych klientów.

  2. Poprawa wizerunku firmy - regularna aktualizacja profilu w Google Moja Firma pozwala na utrzymanie profesjonalnego i nowoczesnego wizerunku firmy, co z kolei zwiększa zaufanie klientów.

  3. Więcej informacji dla klientów - posiadając uzupełniony profil w Google Moja Firma, klienci mają dostęp do ważnych informacji o Twojej firmie, takich jak adres, godziny otwarcia, numer telefonu czy link do strony internetowej, co ułatwia kontakt z Twoją firmą.

  4. Zyskanie pozytywnych opinii - prowadzenie profilu firmowego w Google to także szansa na pozyskanie pozytywnych opinii od klientów, co zwiększa szansę na pozyskanie nowych klientów.

Jak prowadzić profil firmowy w Google?

Aby uzupełnić profil firmy w Google Moja Firma, należy założyć konto w Google, a następnie wprowadzić informacje o firmie, takie jak adres, godziny otwarcia, numer telefonu czy link do strony internetowej. Ważne jest także regularne aktualizowanie informacji, tak aby klienci mieli dostęp do najświeższych danych na temat Twojej firmy.

Warto także zachęcać klientów do dodawania pozytywnych opinii na Twój profil w Google Moja Firma. Pozytywne opinie zwiększają zaufanie wśród klientów, a także zwiększają szanse na pozyskanie nowych klientów.
0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page